Skalný obklad v novostavbe

Na novostavbu sme dodávali kamenný obklad, ktorý sa dočkal veľmi peknej kombinácie so schodiskom.

Pán architekt nás oslovil s ponukou na spoluprácu pri novostavbe objektu rodinného domu. Išlo o dodávku obkladu, ktorý tvorí stenu so schodiskom, nachádzajúcu sa v dennej zóne objektu, konkrétne v obývacej izbe. V zadaní bol špecifikovaný kamenný/skalný obklad, s nepravidelným tvarovaním, v svetlom a teplom farebnom odtieni. Požiadavke sme dokázali plne vyhovieť a na stavbu sme dodali náš kamenný obklad Rock Face.

Interiér je koncipovaný tak, aby v ňom dominovali svetlé, prírodné materiály. Zariadenie a vizuál objektu tak bude po finálnom ukončení realizácie veľmi pekne komunikovať s okolím stavby, ktorá je situovaná do prírodného prostredia mestskej časti Devín. Dôležitým elementom interiéru je tiež svetlo, ktoré do miestnosti vstupuje oknami a terasovými dverami, umiestnenými bezprostredne pri kamennej stene. Štruktúra a farba materiálu tak dostáva príležitosť plne vyniknúť a dotvoriť celkový výraz interiéru.

Veľmi sympatické je skombinovať dva prírodné materiály do jedného funkčného celku – kameň a drevo. Tak ako aj v prirodzenom prostredí, aj pri tejto realizácii vytvorili harmonicky pôsobiaci tandem, ktorý bude vo finále jedným z najzaujímavejších prvkov tohto interiéru.

Pozrite si nasledujúce fotografie na ktorých môžete pekne vidieť štruktúru kamenného obkladu Rock Face a kvalitu realizácie. Špeciálne by sme radi poukázali na precízne a presné narezanie v miestach, v ktorých sú do steny vložené schodové prvky.

Zdieľať príspevok:

Súvisiace príspevky